A A A

Od kilku lat organizujemy w naszej szkole tygodniowe zagraniczne projekty edukacyjno-językowe. Ich uczestnicy zwiedzają piękne miejsca na świecie, jednocześnie rozwiązując zadania językowe. Każde miejsce to okazja do poznania kultury, języka, architektury, przyrody i prowadzenia rozmów z obcokrajowcami.
Oprócz tego, projekty to również zajęcia terenowe, sportowe, integracyjne, wspaniały relaks i mnóstwo innych atrakcji.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z wybranych projektów!

Justyna Sawicka i Aleksandra Idzikowska

 

Euroweek 2017

Ale się działo!!! W dniach 17-21.06 36-osobowa grupa młodzieży z klas B pod opieką p. Justyny Sawickiej, p. Aleksandry Lenartowicz i p. Moniki Doksy uczestniczyła w projekcie międzynarodowym Euroweek- Szkoła Liderów. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Etiopii, Kenii, Filipin, Azerbejdżanu, Ugandy, Wietnamu, Meksyku, Peru, Turcji, Ukrainy, Łotwy i wielu innych państw. Oprócz poznawania kultury innych krajów bawiliśmy się podczas zajęć integracyjnych, sportowych, kreatywnych i krajoznawczych. Było wspaniale! Do zobaczenia za rok:)

Justyna Sawicka

 

Wielki powrót do tradycji językowych

W dniach 23.07- 03.08. 2018 na terenie naszej szkoły zorganizowany został obóz językowy prowadzony przez nauczycieli amerykańskich należących do organizacji pozarządowej WIESCO (Wisconsin Educational Scientific Cultural Organisation). Była to niepowtarzalna szansa na umożliwienie młodzieży z naszego regionu nauki języka angielskiego w praktyczny sposób, poprawienie umiejętności komunikacji, doświadczanie amerykańskiej kultury, debaty w języku angielskim na najistotniejsze tematy dotyczące aktualnych problemów społecznych i gospodarczych naszego świata, a także zagadnień politycznych, prawnych, kulturowych, ochrony środowiska naturalnego, wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Uczniowie pracowali w małych grupach na zajęciach od godz. 9.00 do 18.00.

Oprócz zajęć językowych zorganizowane były dla uczestników wycieczki po terenie Starego Miasta i wyjścia do muzeów. Odwiedziliśmy również bazę żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Toruniu. Uczestniczyliśmy między innymi w uroczystościach upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Ponadto braliśmy udział w uroczystości odznaczenia medalami Unitas Durat Palatinatum Culaviano-Pomeraniensis w Urzędzie Marszałkowskim.

Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia i poznać szczegóły na temat każdego dnia obozu koniecznie „polubcie” nas na FB 2018 Toruń, PL Language Camp. The "Dream Team" built this camp experience ...

Thanks to: Michał Dąbkowski, Charlene Kaletka Delaney, Irmina Czapiewska, Maria Karłowska, Gregory Kishel, Karin Roper Kishel, James Neuenfeldt, Justyna Sawicka.
See you next year!!!

Dyrektor Szkoły, Stowarzyszenie Przyjaciół X Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 11 w Toruniu, Stowarzyszenie WIESCO oraz uczestnicy projektu z regionu województwa pragną serdecznie podziękować za wsparcie udzielone przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które w znacznej mierze umożliwiło młodzieży i ich opiekunom uczestnictwo w tak prestiżowym międzynarodowym obozie międzynarodowym.

Projekty i działania